No products in the cart.

Blog sędziowski

Dodatkowe treningi karą za seksistowskie komentarze [WIDEO]

Dwóch piłkarzy praskiej Sparty zostało ukaranych skierowaniem do treningów z kobiecym zespołem ich macierzystego klubu. To forma pokuty za niewłaściwe komentarze wobec sędzi podczas meczu ligowego.

Klub 12-krotnego mistrza Czech nie pozostawił takiego zachowania swoich piłkarzy bez echa:
Emocje, emocjami, ale pewnych granic nie można przekraczać w swoich komentarzach. Dlatego będą trenować z niektórymi kobiecymi zespołami naszego klubu i zostaną ambasadorami Ligi Mistrzyń, by mogli przekonać się co kobiety potrafią także poza kuchnią – poinformował prezes Sparty, Adam Kotalik.

Zapytana o komentarz kapitan żenskiego zespołu Iva Mocova odpowiedziała, że wraz z zespołem nie może się doczekać na wspólny trening z kolegami z pierwszej drużyny

Nie trzeba było długo czekać na przeprosiny obu zawodników za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Mój komentarz dotyczył tej konkretnej sytuacji, która wpłynęła na losy meczu, a nie wszystkich kobiet – tłumaczył Vacha. Sprawę pod swoją lupę weźmie również komisja dyscyplinarna ligi.

Co wywołało takie komentarze? W 2 minucie doliczonego czasu drugiej połowy zawodów Ratajova nie zasygnalizowała chorągiewką spalonego, po którym drużyna z Brna wyrównała wynik rywalizacji na 3:3.

Lucie powiedziała, oglądając powtórkę akcji w telewizji, że wie, iż popełniła błąd. Jedna z bramek dla Sparty także padła ze spalonego. Dlatego musieliśmy podjąć decyzję o takiej karze. Znam Lucie długo, widziałem jak prowadziła spotkania w mistrzostwach świata kobiet i uważam ją – niezależnie od tego, co stało się w Brnie – za jedną z najlepszych sędzi-asystentek na świecie. Komentarze piłkarzy były absolutnie nie fair – powiedział Listkiewicz.

Michał Listkiewicz od niedawna pełni funkcję szefa czeskiej komisji sędziowskiej. Asystentka zostanie ukarana odsunięciem od czterech spotkań.
ŹRÓDŁO: SPORT.TVP.PL/BBC.COM/PAP