No products in the cart.

Blog sędziowski

Chińska Super League chce kupić… sędziego!

Nie pomyliłeś się! Tytuł jest prawdziwy – zawodowa liga w Chinach wystawiła na swój celownik najlepszego sędziego 2016 roku – Marka Clattenburga. 

Ten rok był dla Anglika wyjątkowo udany: finał FA Cup, Ligi Mistrzów, Euro 2016, a na deser wyróżnienia w postaci tytułu najlepszego sędziego w najważniejszych rankingach. Takie osiągnięcia nie przechodzą bez echa.
Rozwijająca się w zawrotnym tempie Super League ściąga do swoich rozgrywek gwiazdy światowego formatu. W Państwie Środka swoje popisy dają już m.in Oscar i Ramires, a kuszeni już są kolejni gracze jak John Terry i Alexis Sanchez. Chiński futbol trawi jeden spory problem – korupcja, która zabija piękno tego sportu. Azjatom marzy się, że taka figura jak Clattenburg „posprząta” w ich lidze i wprowadzi światowe standardy. Za takie wyzwanie obiecują słono zapłacić! Ile? Ciężko powiedzieć, ale wystarczy sobie wyobrazić, że Oscar zarabia 400 tys. funtów tygodniowo.

Czy w ślad za piłkarskimi gwiazdami z Wysp Brytyjskich pójdą również sędziowie skuszeni bajońskimi sumami oferowanymi przez Azjatów? Czy doczekamy czasów, gdy sędziowie również będą mieli swój rynek transferowy?
Źródło

1

Michał Górka


Leave a Reply