No products in the cart.

Blog sędziowski

Czterech sędziów z Polski pojedzie na mundial?Komisja Sędziowska FIFA przedstawiła listę uczestników seminarium FIFA dla kandydatów na sędziów Mistrzostw Świata 2018.  Wśród nominowanych jest czterech Polaków. Sędziowie spotkają się w Abu  Dhabi.

Szymon Marciniak, wraz ze swoimi asystentami; Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki pojadą na seminarium dla sędziów z Europy i Afryki (19-23 marca). Wspomnianym wcześniej, czwartym Polakiem jest Paweł Gil. Miałby on na mundialu pełnić rolę sędziego VAR. Cieszy to niesamowicie, ponieważ wcześniej podawano, że Polak nie załapał się na "wyjazdową listę". Gil pojedzie na dwa seminaria. Pierwsze odbędzie się 12-16 marca i będzie przeznaczone dla sędziów z Azji, Ameryki i Oceanii. Drugim będzie to, na które jedzie reszta Polaków - przeznaczone dla Europy i Afryki.

Seminarium po raz drugi odbędzie się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Tym razem sędziowie spotkają się w Dubaju. Przypomnijmy, że wcześniej szkolili się w Abu Dhabi, gdzie był także obecny Szymon Marciniak.0

Łukasz Rogowski


Leave a Reply