No products in the cart.

Blog sędziowski

Nowość dotycząca VARu na mundialu w RosjiFIFA zadecydowała, że podczas spotkań Mistrzostw Świata w Rosji, kibice obecni na stadionie, będą widzieć powtórki sytuacji, które będą analizowane poprzez system VAR.  To odpowiedź federacji na częste głosy krytyki względem wideo powtórek.

Do tej pory, kibice obecni na stadionie  nie widzieli powtórek spornych i kontrowersyjnych sytuacji. Przez to często nie rozumieli dlaczego sędzia zmieniał swoją decyzję. Nie wszyscy również rozumieli jaka decyzja jest ostateczna. Fani widzieli tylko sposób wznowienia gry.

Podczas mundialowych spotkań, kibice obecni na stadionie mają być informowani o rozpoczęciu komunikacji pomiędzy arbitrem, a sędziami VAR. Ostateczna decyzja, którą podejmie sędzia główny ma być ogłoszona przez spikera. Dodatkowo na ekranach będą widoczne powtórki analizowanych sytuacji. Powtórki te będą pokazywane dopiero wtedy, gdy arbiter ogłosi ostateczną decyzję. Ma to na celu, by w trakcie ich oglądania, publiczność nie wpływała na ocenę sędziego.0

Łukasz Rogowski


Leave a Reply