No products in the cart.

Blog sędziowski

Wiemy ile zarobią sędziowie podczas Mistrzostw Świata w RosjiIle można zarobić na mundialu? Pewnie wielu z Was zadawało już sobie to pytanie i do dzisiaj nie znaliście odpowiedzi.

Zarobki na Mistrzostwach Świata zależne są od rangi oraz doświadczenia sędziego. Również istotne jest to, czy jest to sędzia boiskowy, czy ten pracujący z systemem VAR. Oczywiście, najwięcej zarobią sędziowie z rangą Elite Panel. Taką rangę posiada tylko 16 sędziów nominowanych do prowadzenia mundialowych spotkań. W gronie tych arbitrów jest Szymon Marciniak. Zgodnie z kontraktem, za sam udział w turnieju, sędziowie z Elite Panel otrzymają po 70 tysięcy dolarów. Dodatkowo, dostaną oni po 3 tysiące dolarów za każdy przeprowadzony mecz.

Asystenci otrzymają wynagrodzenia w wysokości 25 tysięcy dolarów plus 2 tysiące dolarów za każdy poprowadzony mecz. Sędziowie z niższymi rangami oraz VARowcy otrzymają odpowiednio pomniejszone pensje.

Zarobki sędziów na Mistrzostwach Świata za każdym razem rosną. Na mundialu w RPA (2010), arbitrzy z Elite Panel otrzymali 35 tysięcy dolarów. Cztery lata później w Brazylii otrzymali oni po 50 tysięcy dolarów.

Za pewne, większość powie, że są to wysokie kwoty. Jednak, czy są one faktycznie adekwatne do odpowiedzialności, jaką mają przed sobą sędziowie?

źródło: Sport.pl0

Łukasz Rogowski


Leave a Reply