No products in the cart.

Blog sędziowski

Strajk sędziów – ciąg dalszy.

Konfliktu w OZPN Jelenia Góra ciąg dalszy.

Jak informuje nas jeden z tamtejszych sędziów, strony nie doszły nadal do porozumienia. Dla przypomnienia sprawy, zarząd KS przedstawił poniższe pismo sędziom. Celowo używam słowa „przedstawił”, bo nie zostało ono skierowane do nikogo personalnie. Z nadesłanych informacji czytamy, że sędziowie urlopowali się do 30.06.2018. W majowy weekend dołączają do strajku również arbitrzy ze Świdnicy i Wałbrzycha.

Nieoficjalnie wiadomo, że sprawę poruszono na zebraniu Zarządu PZPN w dniu wczorajszym, gdzie podobno dyskutowano o ujednoliceniu ekwiwalentów dla sędziów z całego kraju. Nie uchwalono jednakże żadnych decyzji. Ustalono jedynie, że na następnym zjeździe (prawdopodobnie w maju) dojdzie do szerokiej dyskusji na ten temat.

Tak się zastanawiamy, jak to ujednolicenie będzie wyglądało. Czy kwoty z najgorzej opłacanych Związków pójdą do góry, czy odwrotnie. Oczywiście najlepszą opcją byłoby „dobicie” do najwyższego progu, ale jak będzie? Czas pokaże. W każdym razie co raz więcej sędziów nabiera świadomości, że nie są traktowani fair, bo nie ma co się oszukiwać – nasza praca nie należy do najłatwiejszych.

 

3

Tomek


Leave a Reply