No products in the cart.

Blog sędziowski

Refeering Assistance Programme 2018:2 już dostępny!Dostępne są już najnowsze materiały szkoleniowe przygotowane przez Komisję Szkoleniową UEFA.
UEFA RAP, czyli Refereeing Assistance Programme to analizy decyzji sędziowskich z najważniejszych europejskich rozgrywek.

Te doskonałe materiały szkoleniowe pozwalają na poszerzenie swoich sędziowskich horyzontów oraz doskonalenie własnego warsztatu. Przystępna forma prezentacji wiedzy sprawia, że będą one atrakcyjne zarówno dla sędziów, piłkarzy jak i trenerów.Materiały filmowe są podzielone na kilka różnych działów. Po wejściu w każdy z nich znajdziemy pytania pomocnicze, które mają nas wspomóc w analizie zdarzeń. Poniżej przykładowe pytania dla sekcji "Challenges".

Po otwarciu interesującego nas klipu możecie sprawdzić odpowiedź rekomendowaną przez Komisję Szkoleniową UEFA. Co ciekawe w RAP 2018:2 znajdziemy kilka sytuacji z udziałem polskiego zespołu sędziowskiego Szymona Marciniaka.

 

Pliki możecie pobrać w dwóch wersjach PC i MAC w zależności od tego, na którym systemie pracujecie. Kiedyś byliśmy przyzwyczajeni, że "płytki RAP" mieściły się na standardowym nośniku DVD, w tej chwili są to pliki o pojemności ponad 9 GB.

Wersja PC

Wersja MAC0

Michał Górka


Leave a Reply